Przyjaciele Krakowskiego Klubu Głowatka,
Szczodrzy Darczyńcy i Sponsorzy,
Członkowie Stowarzyszenia
Cała Braci Wędkarska z Rodzinami:
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam Wszystkim zdrowia, pogody ducha i sił na co dzień.
Rodzina daje nam wsparcie, bezpieczeństwo i radość, dlatego mimo obostrzeń covidowych życzymy byście ten świąteczny czas spędzili w rodzinnym gronie, wypełniony ciepłem i spokojem.
Niech to będzie także czas refleksji bo Święta to również moment, kiedy możemy choć na chwilę zwolnić.
Korzystając z okazji, życzymy Wam Wszystkim, abyście w ten Nowy 2022 Rok weszli z radością w sercu.
Aby nigdy nie odstępowała Was nadzieja na lepsze jutro i wiara w to, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Życzymy także aby otaczały Was osoby, które będą motorem do działania.
Niech przyszły rok będzie dla Państwa pełen szczęścia i dobrych decyzji.
I oczywiście dla wszystkich Wędkarzy tradycyjnego „połamania kija” i „rekordowych spotkań” w tym nadchodzącym roku.
Zarząd Krakowskiego Klubu Głowatka

Kartka swiąteczna 2021

Kartka noworoczna 2021
IMG 20211125 WA0004

UWAGA!
Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie wędkarzy oraz naszych Gości, z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, Zarząd Krakowskiego Klubu Głowatka podjął decyzję o odwołaniu naszej imprezy w dniach 11-12 grudnia
,,Wigilijnym Wędkarskim Spotkaniu''

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy i wspólnie przy stole wigilijnym za rok????

Zarząd Krakowskiego Klubu Głowatka

P.S. Tych, którzy mimo wszystko zechcą indywidualnie przyjechać do Sromowiec Niżnych informujemy, że Hotel ,,Nad Przełomem'' dysponuje wolnymi pokojami w cenie promocyjnej na hasło „głowatka”
ZARZĄD KRAKOWSKIEGO KLUBU GŁOWATKA
SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH CZŁONKÓW KLUBU, WĘDKARZY, PRZYJACIÓŁ KLUBU WRAZ Z RODZINAMI DO UDZIAŁU W ŚWIĄTECZNYCH WĘDKARSKICH SPOTKANIACH W SROMOWCACH NIŻNYCH:
organizowanej w dniach 11 – 12 grudnia 2021 przez Zarząd Krakowskiego Klubu Głowatka
WIGILIJNYM WĘDKARSKIM SPOTKANIU

Plakat Wigili 2021

Koszt udziału w Wigilijnym Wędkarskim Spotkaniu wraz z noclegiem (w pokojach dwu lub trzy osobowych} 11 na 12 grudnia w Hotelu Nad Przełomem wynosi - 250 złotych
dla dzieci od 3 do lat 14 – 135 złotych.
Członkowie KKG (z aktualnie opłaconą składką członkowską) kwota - 200 złotych.
Koszt udziału jedynie w samej kolacji wigilijnej w dniu 11 grudnia o godz. 18.00 wynosi 110 złotych.
Zapisy zainteresowanych udziałem w imprezie z noclegiem - wyłącznie przez przelanie na konto klubu o numerze: 46 1090 2590 0000 0001 3489 5905 co najmniej kwoty zaliczki wysokości 150 złotych od osoby dorosłej i (80 złotych od dzieci),
zapisy osób zainteresowanych wyłącznie udziałem w samej kolacji wigilijnej przez wpłatę kwoty 110 złotych (dzieci do lat 14 – 55 złotych).
Od co najmniej 11 lat grupa członków i przyjaciół Krakowskiego Klubu Głowatka organizuje dzień przed klubową wigilią rywalizację wędkarską pod hasłem WIGILIJNY LIPIEŃ, dlatego serdecznie zapraszamy również i w tym roku w dniu 10 grudnia do wzięcia udziału w
X EDYCJI WIGILIJNEGO LIPIENIA
Plakat Wigilijnego Lipienia 2021

Zbiórka zainteresowanych udziałem w X Wigilijnym Lipieniu w dniu 10 grudnia 2021 o godz. 10.00 obok „Szopy” przy Dunajcu koło Hotelu „Nad Przełomem” w Sromowcach Niżnych. Program i regulamin tej edycji zostanie ogłoszony przed samą wędkarską rywalizacją. Udział w wędkarskiej rywalizacji jest bezpłatny a jeden z współorganizatorów w osobie Wojtka ŁOPATKI, zapisy chętnych przyjmuje w dniu 10 grudnia 2021 od 9.30.
Informujemy wszystkich zainteresowanych udziałem w X Edycji Wigilijnego Lipienia, bądź wcześniejszym przyjazdem w poszukiwaniu głowatki, że w dniach od 8 do 10 grudnia w hotelu „NAD PRZEŁOMEM”, na hasło„ wigilia głowatki” można zarezerwować sobie indywidualnie lub z rodziną nocleg ze śniadaniem w pokojach dwu, trzy osobowych w cenie 140 złotych za dobę.
Chętni spędzić dłuższy weekend proszeni są o dokonanie dodatkowej rezerwacji indywidualnej w recepcji hotelu (tel. 12 262 80 74, 530 825 923)
Szczegółowych informacji o planowanych imprezach możesz uzyskać u kol. Marka Gorzkowskiego tel. 600 370 310
BANER ZARYBIENIA

W imieniu Zarządu Krakowskiego Klubu Głowatka informuję, że w dniu 3 września, zgodnie z planem działań na rok bieżący, będziemy dokonywać zarybienia rzek Poprad i Dunajec 150 kilogramami, znakowanej numerycznie dwuletniej plus głowatki (rybki w wielkości 25 – 30 cm) około 700 sztuk zakupionej w Gospodarstwie Rybackim, Kowalewski M. - Czarny Dunajec
.
Przy współpracy z Okręgiem PZW Nowy Sącz oraz Hodowcą wstępnie zaplanowaliśmy, że 3 września, w wczesnych godzinach rannych dokonamy znakowania zakupionych rybek (w załączniku fotka znaczków numerycznych jakimi będą znakowane przez pracowników okręgu nasze głowatki) i również wstępnie zakładamy, że pierwszy samochód z rybkami wyruszy na Poprad około 8.30 i około godz. 10.00 rozpocznie się zarybienia rzeki Poprad. Z ramienia klubu za zarybienie tego odcinka odpowiedzialni będą Grzesiu Bober i Jurek Haczyk a w samym zarybieniu będą wspierani przez kolegów z Kół PZW Stary Sącz i Muszyna pod wodzą Wojtka Szteniowicza.
Zakładamy w planie, że drugi samochód z oznakowanymi rybkami wyruszy nad Dunajec około godz. 10.00 a samo zarybianie winno się rozpocząć (na boisku w Sromowcach Wyżnych) około godz. 12.00. Za zarybienia Dunajca odpowiedzialni z ramienia Zarządu są Zdzisław Adamczyk i Andrzej Pierzchała.
W związku z powyższym wszystkich zainteresowanych, chcących czynnie uczestniczyć w zarybianiu Popradu bardzo prosimy o kontakt z Jurkiem Haczykiem tel. 660898998 w celu skoordynowania miejsca i czasu spotkania.
Dla zainteresowanych zarybieniem Dunajca wyznaczamy tradycyjne miejsce spotkania boisko w Sromowcach Wyżnych a dokładny czas rozpoczęcia zarybiania w koordynacji z kolegami Z. Adamczyk Tel. 668 809 605 i A. Pierzchała tel. 502 353 677.
Informujemy również, że w dniu 4 września KKG dokonuje zakupu w Gospodarstwie Rybackim w Podwilku 30 kilogramów również dwuletniej plus głowacicy i za zgodą i zapewnieniem transportu przez Okręg PZW Krosno dokona zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków, zarybienia rzeki San (wody nizinne, od mostu w Dobrej w dół). Za realizację tego zadania ze strony Zarządu odpowiedzialni są Zdzisław Adamczyk i Darek Małysz, za samo zarybienie tego odcinka rzeki w dniu 4 września odpowiadają Darek Małysz i Marcin Januszewski. Zainteresowani udziałem w tym zarybieniu proszeni są o kontakt z Darkiem lub Marcinem. Dodatkowo informujemy, że do tego zarybienia przyłącza się Firma DARADO, która zakupuje dodatkowo 10 kg tej rybki, zatem finalnie nad San zawieziemy około 40-50 kilogramów głowacicy.
Za Zarząd
Marek Gorzkowski
Zarząd Krakowskiego Klubu Głowatka serdecznie zaprasza Wędkarzy, Przyjaciół Królowej Dunajca i naszego Klubu oraz każdego chętnego do udziału w XXVII Międzynarodowym Pucharze Głowatki, który odbędzie się w dniach 22 – 24 października z bazą w Sromowcach Niżnych – Hotel „Nad Przełomem”

Szczegóły dotyczące Pucharu Głowatki znajdują się tutaj

Plakat zapowiadający XXVII Puchar
WZÓR PLAKAT XII PUCHARU

Krakowski Klub Głowatka, Wójt Gminy Czorsztyn oraz Sponsorzy zapraszają na:

XII PUCHAR CZORSZTYNA

Zawody spinningowe z jednostek pływających w kategoriach największy:

sandacz, szczupak, okoń

rozegrane w formule „złów i wypuść” w dwóch turach, rozgrywane zgodnie z regulaminem PZW Nowy Sącz, które odbędą się w dniach 19-20 czerwca 2021 na Jeziorze Czorsztyńskim.

Baza Zawodów: Przystań Yacht Klubu w Mizernej
PLAN ZAWODÓW:
Sobota 19 czerwca 2021;

09.00-11.30 rejestracja zawodników, 11.45 - krótka odprawa, 12.00 - wypływamy i łowimy, 18.30 - koniec I tury zawodów, 19.00 - wspólna biesiada przy grillu.
Niedziela 20 czerwca 2021; Skoro świt wypływamy i łowimy, 12.00 koniec II tury zawodów.

13.00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, 13.30 obiad.
Opłata startowa w zawodach wynosi 150 złotych, chętnych prosimy o zgłoszenie udziału

i dokonanie wpłaty na konto KKG o numerze: 46 1090 2590 0000 0001 3489 5905

z dopiskiem: XII Puchar Czorsztyna, imię i nazwisko zawodnika.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje zasada kto pierwszy.
Dodatkowe informacje:

Organizator nie zapewnia noclegu, ale istnieje możliwość rozbicia własnego namiotu na terenie Yacht Klubu bez dodatkowych opłat, lub zarezerwowania sobie noclegu w pokoju z łazienką w pobliskim Gospodarstwie Agroturystycznym np. u Pani Marii Jandury dla zainteresowanych chętnych podajemy telefon do właścicielki - 889769619.

Dla nie posiadających własnej jednostki pływającej istnieje możliwość zarezerwowania sobie łodzi wędkarskiej w Firmie Baza Wędkarska Czort po przez Internet na adres: czort.eu – koszt wynajęcia czteroosobowej łodzi, z silnikiem elektrycznym, akumulatorami i gwarancją pływania przez cały dzień. Koszt wynajęcia łodzi 170 złotych. Z powodu niewielkiej liczby dostępnych łodzi zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Ewentualne pytania dotyczące zawodów prosimy kierować do kol. Marka Gorzkowskiego tel. 600 370 310 lub Andrzeja Pierzchały 502 353 677.

BANER1200

AKCJA „WYPUSZCZAM GŁOWATKI”


Krakowski Klub Głowatka od dwudziestu ośmiu lat zabiega o przetrwanie w polskich wodach Dunajca, Popradu i Sanu jednego z najcenniejszych gatunków ryb łososiowatych w Europie, głowacicy Hucho-hucho. Głowacica jest największą rybą jaką można spotkać w rzekach Europy. Nasz klub posiada udokumentowane doniesienia o złowionych w Polsce głowacicach, których masa sięgała do 30 kilogramów. Ryba tej wielkości legitymizuje się średnim wiekiem 20 lat. Ze względu na wyjątkowe wymagania tego gatunku, takie jak; czystość i natlenienie wody, jej temperatura oraz głębokość i szybkość nurtu,  populacja głowacicy jest dziś nieliczna i rozproszona. W Polsce zasiedla głównie trzy rzeki: Dunajec, Poprad, San - z ich dopływami. To ryba, której złowienie jest marzeniem wielu wędkarzy. Równocześnie jest gatunkiem wpisanym w wielu krajach Europy do Czerwonej Księgi gatunków zagrożonych wyginięciem i chroniona zakazem zabierania przez wędkarzy.

Nawiązując do powyższego, Krakowski Klub Głowatka zaprasza wszystkich wędkarzy do wzięcia udziału w akcji "WYPUSZCZAM GŁOWATKI", której celem jest rozpropagowanie wśród wędkarzy zasady złów, sfotografuj i wypuść każdą złowioną głowacicę - dając jej szanse na dalsze życie, możliwość tarła i podtrzymania populacji tej wspaniałej ryby.

Każda wypuszczona głowacica daje większe szanse innym wędkarzom na jej złowienie a najbardziej wytrwałym „łowcom” ponownego jej spotkania.

Proponujemy wszystkim wędkarzom, którzy od 1 czerwca 2021 do 28 lutego 2022 złowią wymiarową głowacicę i wykonają film lub zdjęcie leżącej ryby wzdłuż miarki (przy braku miarki dopuszczamy zdjęcie wzdłuż wędki – z widocznym opisem wędki) oraz udokumentują filmikiem fakt ponownego wpuszczenia jej do wody - możliwość wzięcia udziału w naszej Akcji „Wypuszczam Głowatki”

W trakcie nagrywania wspomnianej czynności, wypuszczenia ryby wędkarz musi słownie podać nazwę rzeki, datę i godzinę. Będzie nam miło, jeżeli wędkarz sprecyzuje miejsce złowienia.

Opisany powyżej materiał z krótkim opisem przygody i numerem telefonu kontaktowego przesłany do Krakowskiego Klubu Głowatka na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.., potwierdza chęć udziału w naszej inicjatywie.

Każdy wędkarz, który prześle nam tak zebrany materiał otrzyma w zamian jedyny w swoim rodzaju pamiątkowy znaczek „Wypuszczam Głowatki”, dokument potwierdzający udział w akcji w postaci dyplomu oraz upominek niespodziankę ufundowaną przez sponsorów.

Wszystkie nadesłane przez uczestników akcji zdjęcia, filmiki będą publikowane w serwisie społecznościom Facebook, pod nazwą ,,Wypuszczam Głowatki”

Akcję zakończymy w marcu 2022 roku gdy wspólnie z sponsorami akcji z nadesłanych materiałów wybierzemy co najmniej trzy najciekawsze relacje a ich autorów wyróżnimy specjalnymi nagrodami.

Akcję planujemy powtarzać cyklicznie w kolejnych latach. PRAVIDLÁ AKCIE

Propozycja wzięcia udziału w naszej akcji - dotyczy również kolegów wędkarzy ze Słowacji – jedynym warunkiem uczestnictwa jest fakt złowienia i wypuszczenia tej ryby w rzekach Dunajec i Poprad na odcinkach stanowiących wspólną granicę naszych państw.

ZARZĄD KRAKOWSKIEGO KLUBU GŁOWATKA

FANTYbig
REGULAMIN AKCJI
"WYPUSZCZAM GŁOWATKI" ACTION IN ENGLISH
RULES OF THE "WYPUSZCZAM GŁOWATKI" ACTION
AKCIA "WYPUSZCZAM GŁOWATKI" PO SLOVENSKY
PRAVIDLA AKCIE "WYPUSZCZAM GŁOWATKI"
AKTION "WYPUSZCZAM GŁOWATKI" DEUTSCH 
REGELN DER AKTION "WYPUSZCZAM GŁOWATKI"

Firma przyjazna środowisku

Nowak Mosty.jpgimage003.jpglogo_kolor.jpgswietelsky.jpg

XXI Międzynarodowy Puchar Głowatki

kalendarz

January 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

XXIII Międzynarodowy Puchar Głowatki

Klub na Facebook

Najnowsze Posty

  • Brak postów do publikacji.

Nasi Partnerzy

Dorado.pngFOX.jpgOKUMA.jpgROBINSON.jpgSAWAGE.jpgSweden.jpgkongerlogo.jpglog-balsax.jpglog-czorsztyn.jpglog-jaxon.jpglog-jerkbait.jpglog-max.jpglog-normark.jpglog-salix.jpglog-salmo.jpglog-sztukalowienia.jpglog-taimen.jpglog-wedkarskiswiat.jpglog-wmh.jpglog-zebko.jpglogo_glowatka_black.jpgmalopolskie.jpgpobrane 1.jpgpobrane.jpgrafmar_logo.jpgrelax_logo.png
copyright   Stowarzyszenie Krakowski Klub Głowatka
31-464 Kraków ul. Chałupnika 6, tel.: 668 809 605, 600 370 310, 502 353 677
KRS nr 0000388441, NIP 679 306 58 29, Regon 121552734
Konto bankowe:  Santander Bank:   46 1090 2590 0000 0001 3489 5905
Adres do korespondencji:  31-032  Kraków,  ul. Starowiślna 40