Wiosenne Klubowe spotkanie z Pstrągiem” 2005 r.

Uczestników wiosennego” Klubowego Spotkania z Pstrągiem” Pieniny powitały piękną słoneczną pogodą. Będące naszą bazą, malowniczo położone u stóp skalnego masywu schronisko Trzy Korony rozbrzmiewało gwarem powitań przybyłych klubowiczów i sympatyków „Głowatki” z całej Polski.

Do Sromowiec Niżnych zjechało 58 chłopa i dwie przedstawicielki płci pięknej. Po zakwaterowaniu i krótkiej odprawie wszyscy wyruszyli na połowy. Niedawne opady śniegu sprawiły , że zimne i wysokie stany wody Dunajca nie były zbyt łaskawe dla wędkujących. Głównie oblegany był odcinek graniczny. Właśnie tam w okolicach tzw. Wodomierza został złowiony jedyny piękny 46 centymetrowy pstrąg potokowy. Szczęściarzem i tryumfatorem sobotnich zmagań został Dariusz Materna. Brak wędkarskich wyników nie popsuł dobrych nastrojów. Wieczorem po dekoracji i nagrodzeniu zwycięzcy wszyscy zgodnie zasiedli wokół ogniska.

Był pieczony prosiak , mnogość rozmaitych trunków i życzeń . Termin naszego pstrągowego spotkania szczęśliwie zbiegł się z dniem imienin Wojtków i Jurków , których w Klubie dostatek. Chóralnie odśpiewano im „sto lat” , a Prezes jako przedstawiciel szacownego grona solenizantów podrzucany powędrował w górę. Płynące z gardeł dźwięki przy akompaniamencie harmonii w rękach naszego nadwornego muzyka Bolka Kozdronkiewicza odbijały się echem od oświetlonych księżycem szczytów Trzech Koron. Gwar , rozmowy i śmiechy trwały do późnych godzin nocy.

Zimny poranek powitał wszystkich szumem głów i Dunajca. Łowieckie nastroje zostały bardzo wyciszone. Towarzyskie nastawienie nie przyniosło efektów w postaci ryb , ale sprzyjało spotkaniom nad wodą , dyskusjom i snuciu planów.

Kilka wywiadów dla oka kamery telewizyjnej „Taaakiej Ryby”, która zaszczyciła nas obecnością , potem obiad i nastał czas pożegnania .Odjeżdżając każdy był już myślami na następnym jesiennym spotkaniu.

Firma przyjazna środowisku

Nowak Mosty.jpgimage003.jpglogo_kolor.jpgswietelsky.jpg

Nasi Partnerzy

Dorado.pngFOX.jpgOKUMA.jpgROBINSON.jpgSAWAGE.jpgSweden.jpgkongerlogo.jpglog-balsax.jpglog-czorsztyn.jpglog-jaxon.jpglog-jerkbait.jpglog-max.jpglog-normark.jpglog-salix.jpglog-salmo.jpglog-sztukalowienia.jpglog-taimen.jpglog-wedkarskiswiat.jpglog-wmh.jpglog-zebko.jpglogo_glowatka_black.jpgmalopolskie.jpgpobrane 1.jpgpobrane.jpgrafmar_logo.jpgrelax_logo.png
copyright   Stowarzyszenie Krakowski Klub Głowatka
31-464 Kraków ul. Chałupnika 6, tel.: 668 809 605, 600 370 310, 502 353 677
KRS nr 0000388441, NIP 679 306 58 29, Regon 121552734
Konto bankowe:  Santander Bank:   46 1090 2590 0000 0001 3489 5905
Adres do korespondencji:  31-032  Kraków,  ul. Starowiślna 40