XX-lecie Klubu oraz XIX MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GŁOWATKI

XX -cie Klubu oraz XIX Międzynarodowy Puchar Głowatki

Czytaj więcej...

XVIII Międzynarodowy Puchar Głowatki - Dunajec

XXVIII MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GŁOWATKI 

 Znaczek tegorocznego Pucharu Głowatki.
 Kolejny Puchar , kolejny wpis do Księgi , lista uczestników powiększa się z każdą godziną. Mamy dopiero piątek, godzinę 14.

Czytaj więcej...

XVII Międzyarodowy Puchar Głowatki

XXVII MIĘDZYNARODOWY PUCHAR GŁOWATKI


Na Puchar wyjechałem w czwartek. Na polu było jeszcze ciemno. Przed 5 rano miałem busa do Zatora, stamtąd do Wadowic. Z Wadowic do Suchej Beskidzkiej, z Suchej okazją za Maków, a stamtąd już z przesympatycznym kolegą z Nowego Targu do Rabki, gdzie czekał na mnie mój kolega. Nie byłem pewny, czy uda mi się dotrzeć na czas , liczyłem na szczęście i ludzką życzliwość. Jak zwykle nie zawiodłem się, co to znaczy wiara w ludzi. Gdy dojeżdżałem do Łopusznej , to witały mnie takie oto widoki. Byłem przekonany, że pogoda jest wyjątkowa na główkę, ale nie wiedziałem, że aż tak.

Czytaj więcej...

Jubileuszowy XV Międzynarodowy Puchar Głowatki

Jubileuszowy XV Międzynarodowy Puchar Głowatki

odbył się w dniach 10-12 października 2008 r. w Niedzicy nad Dunajcem. Wzięło w nim udział aż 126 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

359
Po raz pierwszy w historii zawody zostały rozegrane w formule No-Kill co spotkało się z entuzjazmem większości zawodników. Specjalni sędziowie rozstawieni na wszystkich odcinkach Dunajca, z miarkami o długości 130cm i aparatami, czekali w terenowych samochodach na sygnał od szczęśliwego łowcy.

Czytaj więcej...

XIV Puchar Głowatki (2007 r.)

XIV MIEDZYNARODOWY PUCHAR GLOWATKI

Muszyna nad Popradem 12-14-X 2007r.

To już Po raz czternasty odbył się "Puchar Głowatki"- tym razem na wodach Popradu. W gronie uczestników oprócz kolegów z całego kraju byli wędkarze z Czech, Słowacji (to już tradycja), a także Niemiec i Szwecji. Po piątkowym "biesiadowaniu" przy grillu w sobotę rano nastąpiło uroczyste wpuszczenie do Popradu dziewięciokilogramowej "zakolczykowanej" głowacicy, którą ufundował ZO PZW Nowy Sącz. Potem do wód tej pięknej rzeki na odcinku kilkunastu kilometrów trafiło ok. 250 szt.

Czytaj więcej...

XIII Międzynarodowy Puchar Głowatki (2006 r.)

Jeśli panna, myśląc o swym ukochanym, usłyszy pianie koguta, oznacza to, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wyjdzie za mąż. Podobnie wędkarze, słysząc o XIII Pucharze Głowatki, zaczynającym się 13 i (o zgrozo!) w piątek, byli pewni, że złowią swoją rybę życia...Dlatego nie bacząc na wszelkie przesądy, stawili się w liczbie 83 na koronie zapory w Niedzicy, gdzie szczelnie wypełnili salę konferencyjną. Prezes Klubu Wojtek Krasnopolski, powitał wszystkich i otworzył imprezę.

Czytaj więcej...

XII Międzynarodowy Puchar Głowatki (2005 r.)

Stawiło się ich 94, w pełnym rynsztunku, na XII już Puchar Głowatki. 14 października o godz. 17.00, szczelnie wypełnili salę konferencyjną na koronie zapory w Niedzicy. Prezes Klubu Wojtek Krasnopolski, zapewnił – witając przybyłych, że naprawdę nikomu nic się na Pucharze nie stanie (szczękościsk głowatek!). Po brawach i wiwatach, głos zabrał prof. Andrzej Witkowski, a po nim prof. Krzysztof Goryczko. Naukowcy opowiadali o tarle i hodowli głowacic.

Czytaj więcej...

XI Międzynarodowy Puchar Głowatki (2004 r.)


XI Puchar Głowatki rozpoczął się w dniu 22.11. po uroczystym toaście. 70 wędkarzy z całej Europy zasiadło w sali konferencyjnej Zespołu Zbiorników Wodnych Niedzica, by wziąć udział w naukowym sympozjum, prowadzonym przez prof. Andrzeja Witkowskiego i dr Alexandra Harsányi.

Tematem sympozjum były zagadnienia sztucznego rozrodu i hodowli głowacicy, oraz sytuacja głowacicy i gatunków ryb łososiowatych w Bawarii. Omówiono także typowe stanowiska głowacic.

Czytaj więcej...

X jubileuszowy Puchar Głowatki (2003 r.)

W tym roku Puchar Głowatki miał specjalny wymiar. „Łowcy głów” przyjechali do Łopusznej przede wszystkim po to, aby w odświętnej atmosferze wspominać ostatnie 10 lat działalności Klubu i snuć plany na przyszłość...
Jubileuszowy Puchar Głowatki trwał 3 dni (24, 25, 26 października). Rozpoczął się w sali konferencyjnej na koronie zapory, gdzie uroczyście podsumowano 10 lat działalności Krakowskiego Klubu Głowatka.  Prezes Wojciech Krasnopolski podziękował wszystkim zasłużonym przy organizacji  Pucharów, a prof. Andrzej Witkowski wygłosił wykład o głowacicy. Następnie wyświetlono film o historii Pucharu Głowatki.  Wieczorem, gdy emocje nieco już opadły, na Polanie Sosny w Niedzicy przy muzyce, pysznym jedzeniu,  góralskiej herbatce i innych szlachetnych trunkach zbierano siły i snuto opowieści o królowej Dunajca...

Czytaj więcej...

IX Puchar Głowatki (2002 r.)

XI Puchar Głowatki , 2002r

W ramach tego Pucharu odbył się pierwszy festyn ekologiczny, na którym wędkarze pierwszy raz w historii koronowali głowacicę na Królową Dunajca.

W tym roku punktem jednoczącym obie, poświęcone głowacicy imprezy - Święto Królowej Dunajca i Puchar Głowatki - było nader spektakularne, wspólne wpuszczenie do Dunajca ogromnej ryby. Jako że wędkarzy nie trzeba uświadamiać o konieczności ochrony wód, a kłusownicy i tak nie zmienią swego nastawienia, celem festynu miało być przedstawienie ludziom nie związanym z wędkarstwem konieczności roztaczania ciągłej opieki nad naszymi wodami.

Czytaj więcej...

Firma przyjazna środowisku

Nowak Mosty.jpgimage003.jpglogo_kolor.jpgswietelsky.jpg

Nasi Partnerzy

Dorado.pngFOX.jpgOKUMA.jpgROBINSON.jpgSAWAGE.jpgSweden.jpgkongerlogo.jpglog-balsax.jpglog-czorsztyn.jpglog-jaxon.jpglog-jerkbait.jpglog-max.jpglog-normark.jpglog-salix.jpglog-salmo.jpglog-sztukalowienia.jpglog-taimen.jpglog-wedkarskiswiat.jpglog-wmh.jpglog-zebko.jpglogo_glowatka_black.jpgmalopolskie.jpgpobrane 1.jpgpobrane.jpgrafmar_logo.jpgrelax_logo.png
copyright   Stowarzyszenie Krakowski Klub Głowatka
31-464 Kraków ul. Chałupnika 6, tel.: 668 809 605, 600 370 310, 502 353 677
KRS nr 0000388441, NIP 679 306 58 29, Regon 121552734
Konto bankowe:  Santander Bank:   46 1090 2590 0000 0001 3489 5905
Adres do korespondencji:  31-032  Kraków,  ul. Starowiślna 40