Akcja "Wypuszczam Głowatki"

BANER1200

AKCJA „WYPUSZCZAM GŁOWATKI”


Krakowski Klub Głowatka od dwudziestu ośmiu lat zabiega o przetrwanie w polskich wodach Dunajca, Popradu i Sanu jednego z najcenniejszych gatunków ryb łososiowatych w Europie, głowacicy Hucho-hucho. Głowacica jest największą rybą jaką można spotkać w rzekach Europy. Nasz klub posiada udokumentowane doniesienia o złowionych w Polsce głowacicach, których masa sięgała do 30 kilogramów. Ryba tej wielkości legitymizuje się średnim wiekiem 20 lat. Ze względu na wyjątkowe wymagania tego gatunku, takie jak; czystość i natlenienie wody, jej temperatura oraz głębokość i szybkość nurtu,  populacja głowacicy jest dziś nieliczna i rozproszona. W Polsce zasiedla głównie trzy rzeki: Dunajec, Poprad, San - z ich dopływami. To ryba, której złowienie jest marzeniem wielu wędkarzy. Równocześnie jest gatunkiem wpisanym w wielu krajach Europy do Czerwonej Księgi gatunków zagrożonych wyginięciem i chroniona zakazem zabierania przez wędkarzy.

Nawiązując do powyższego, Krakowski Klub Głowatka zaprasza wszystkich wędkarzy do wzięcia udziału w akcji "WYPUSZCZAM GŁOWATKI", której celem jest rozpropagowanie wśród wędkarzy zasady złów, sfotografuj i wypuść każdą złowioną głowacicę - dając jej szanse na dalsze życie, możliwość tarła i podtrzymania populacji tej wspaniałej ryby.

Każda wypuszczona głowacica daje większe szanse innym wędkarzom na jej złowienie a najbardziej wytrwałym „łowcom” ponownego jej spotkania.

Proponujemy wszystkim wędkarzom, którzy od 1 czerwca 2021 do 28 lutego 2022 złowią wymiarową głowacicę i wykonają film lub zdjęcie leżącej ryby wzdłuż miarki (przy braku miarki dopuszczamy zdjęcie wzdłuż wędki – z widocznym opisem wędki) oraz udokumentują filmikiem fakt ponownego wpuszczenia jej do wody - możliwość wzięcia udziału w naszej Akcji „Wypuszczam Głowatki”

W trakcie nagrywania wspomnianej czynności, wypuszczenia ryby wędkarz musi słownie podać nazwę rzeki, datę i godzinę. Będzie nam miło, jeżeli wędkarz sprecyzuje miejsce złowienia.

Opisany powyżej materiał z krótkim opisem przygody i numerem telefonu kontaktowego przesłany do Krakowskiego Klubu Głowatka na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.., potwierdza chęć udziału w naszej inicjatywie.

Każdy wędkarz, który prześle nam tak zebrany materiał otrzyma w zamian jedyny w swoim rodzaju pamiątkowy znaczek „Wypuszczam Głowatki”, dokument potwierdzający udział w akcji w postaci dyplomu oraz upominek niespodziankę ufundowaną przez sponsorów.

Wszystkie nadesłane przez uczestników akcji zdjęcia, filmiki będą publikowane w serwisie społecznościom Facebook, pod nazwą ,,Wypuszczam Głowatki”

Akcję zakończymy w marcu 2022 roku gdy wspólnie z sponsorami akcji z nadesłanych materiałów wybierzemy co najmniej trzy najciekawsze relacje a ich autorów wyróżnimy specjalnymi nagrodami.

Akcję planujemy powtarzać cyklicznie w kolejnych latach. PRAVIDLÁ AKCIE

Propozycja wzięcia udziału w naszej akcji - dotyczy również kolegów wędkarzy ze Słowacji – jedynym warunkiem uczestnictwa jest fakt złowienia i wypuszczenia tej ryby w rzekach Dunajec i Poprad na odcinkach stanowiących wspólną granicę naszych państw.

ZARZĄD KRAKOWSKIEGO KLUBU GŁOWATKA

FANTYbig
REGULAMIN AKCJI
"WYPUSZCZAM GŁOWATKI" ACTION IN ENGLISH
RULES OF THE "WYPUSZCZAM GŁOWATKI" ACTION
AKCIA "WYPUSZCZAM GŁOWATKI" PO SLOVENSKY
PRAVIDLA AKCIE "WYPUSZCZAM GŁOWATKI"
AKTION "WYPUSZCZAM GŁOWATKI" DEUTSCH 
REGELN DER AKTION "WYPUSZCZAM GŁOWATKI"

Firma przyjazna środowisku

Nowak Mosty.jpgimage003.jpglogo_kolor.jpgswietelsky.jpg

Nasi Partnerzy

Dorado.pngFOX.jpgOKUMA.jpgROBINSON.jpgSAWAGE.jpgSweden.jpgkongerlogo.jpglog-balsax.jpglog-czorsztyn.jpglog-jaxon.jpglog-jerkbait.jpglog-max.jpglog-normark.jpglog-salix.jpglog-salmo.jpglog-sztukalowienia.jpglog-taimen.jpglog-wedkarskiswiat.jpglog-wmh.jpglog-zebko.jpglogo_glowatka_black.jpgmalopolskie.jpgpobrane 1.jpgpobrane.jpgrafmar_logo.jpgrelax_logo.png
copyright   Stowarzyszenie Krakowski Klub Głowatka
31-464 Kraków ul. Chałupnika 6, tel.: 668 809 605, 600 370 310, 502 353 677
KRS nr 0000388441, NIP 679 306 58 29, Regon 121552734
Konto bankowe:  Santander Bank:   46 1090 2590 0000 0001 3489 5905
Adres do korespondencji:  31-032  Kraków,  ul. Starowiślna 40